Piszą o nas

Portal Miasto Dzieci

Tymoteusz wśród ptaków

1. czerwca 2010 r. wtorek – 15. czerwca 2010 r. wtorek
„Tymoteusz wśród ptaków” autorstwa Jana Wilkowskiego to pierwsze z całej serii słuchowisk o przygodach Misia Tymoteusza, wydane przez Fundację Z KULTURĄ. Czytaj więcej…

Portal Qlturka

Projekt Fundacji „Z KULTURĄ” – „Tymoteusz wśród ptaków”

„Tymoteusz wśród ptaków” autorstwa Jana Wilkowskiego to pierwsze z całej serii słuchowisk o przygodach Misia Tymoteusza, wydane przez Fundację Z KULTURĄ. Przeczytaj artykuł

Portal Narodowego Centrum Kultury

Projekt fundacji „Z KULTURĄ” – „Tymoteusz wśród ptaków”

”Tymoteusz wśród ptaków” autorstwa Jana Wilkowskiego to pierwsze z całej serii słuchowisk o przygodach Misia Tymoteusza, wydane przez Fundację Z KULTURĄ. Projekt został doceniony przez Narodowe Centrum Kultury, które zostało współorganizatorem przedsięwzięcia.

Portal Qlturka

 O najnowszym słuchowisku Tymoteusz i Mikołajki napisał już portal Qlturka, który jest patronem medialnym naszej produkcji. Czytaj tutaj.

Wierszowisko

Już po raz trzynasty, 24 marca w Malden odbędzie się w Holandii WIERSZOWISKO – Festiwal Polskiej Poezji Dziecięcej, organizowany przez Forum Polskich Szkół w Holandii. Fundacja Z KULTURĄ przekazała na nagrody słuchowiska z przygodami „Tymoteusza”. Za wszystkich, którzy wystąpią na Wierszowisku http://male-viagra.com trzymamy kciuki 🙂 http://www.fpsn.nl/wierszowisko/

„Tymoteusz Rymcimci” już jest!!!

„Tymoteusz Rymcimci” to tytuł nowego słuchowiska z piękną książeczką wydanego właśnie przez Fundację Z KULTURĄ. Już po raz trzeci najmłodsi będą mieli okazję posłuchać przygód sympatycznego misia Tymoteusza i jego Taty. Spotkają się także z postaciami znanymi z poprzednich części, przebiegłym lisem i przemądrzałą kurą.
Tym razem Tymoteusz postanawia zaopiekować się samotnym Psiuńciem, czemu zdecydowanie sprzeciwia się Tata. Jednak nieustępliwość Tymoteusza i jego wielkie serce, zostaną wkrótce wynagrodzone. Psiuńcio odwzajemni przyjaźń, ratując Misia i jego Tatę z prawdziwych opresji.
Tym i poprzednimi wydawnictwami („ Tymoteusz wśród ptaków” i „Tymoteusz i Mikołajki”) przypominamy i popularyzujemy wspaniałe i oryginalne bajki Jana Wilkowskiego, których bohaterem jest  mały miś Tymoteusz Rymcimci. Utwory te napisane jako sztuki dramatyczne i goszczące ciągle na afiszach teatrów lalkowych, niestety nie są znane szerszej publiczności. Jest to bardzo wartościowa literatura dziecięca, która swoją prostotą i bezpretensjonalnością przekazuje najmłodszym podstawowe wartości takie jak m.in. przyjaźń, odpowiedzialność, troskę o innych.
Forma, w której jest przygotowane słuchowisko, nawiązuje do dawnych, tradycyjnych słuchowisk radiowych. W każdą postać występującą w słuchowisku wciela się inny aktor, dzięki czemu bajka jest atrakcyjna dla młodego słuchacza. Duża rolę odgrywa ilustracja muzyczna i wpadające w ucho melodyjne piosenki podkreślające klimat poszczególnych scen i wydarzeń.
Zapraszamy do SKLEPIKU